Cenk Tolga Çığgın

Cenk Tolga Çığgın

Kariyerine 1998 yılında Proje Mühendisi olarak başlayan Cenk Tolga Çığgın, 2001 – 2007 yılları arasında başta enerji üretim, petrokimya ve demir – çelik sektörlerinde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları olmak üzere çeşitli endüstriyel tesislerin modernizasyon projelerinde Proje Koordinatörü ve Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2007 – 2010 yılları arasında TÜBİTAK destekli uluslararası Ar-Ge projelerinde Proje Yöneticisi olarak görev almıştır. Halen ABB Elektirk Sanayi A.Ş.’de Tasarım Müdürü olarak çalışmaktadır. Proje Yönetimi’nin yanısıra Proses Yönetimi, Kalite Yönetimi, Tasarım Yönetimi ve AR-GE Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir.

2008 yılından beri İPYD – İstanbul Proje Yönetim Derneği üyesi olan Cenk Tolga Çığgın, bu Sivil Toplum Kuruluşunda farklı projelerde gönüllü olarak yer almasının yanısıra, Dinamikler 2010 kongresinde Proje Ekip Üyesi, Dinamikler 2011 kongresinde Proje Yöneticisi Yardımcısı ve Dinamikler 2012 kongresinde Proje Yöneticisi olarak görev almıştır. 13 Mayıs 2012 tarihinde derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.

Makine Mühendisliği alanında Lisans ve Yüksek Lisans derecelerine ek olarak 6 Sigma Yeşil Kuşak ve Entegre Yönetim Sistemi İç Denetçi sertifikalarına sahip olan Cenk Tolga ÇIĞGIN, İstanbul Proje Yönetim Derneği üyeliği dışında TMMOB Makine Mühendisleri Odası üyesidir.